החגורות והקבוצות

החגורות והקבוצות שלנו

חומר למבחני החגורות:
חגורות ילדים 1 עד 6 (חצי גולמי) – לחץ כאן
חגורות ילדים 7 עד 12 (חצי כחול) – לחץ כאן
חגורות בוגרים 1 עד 5 (מגיל 14 ומעלה) – לחץ כאן

לכל קבוצת קפוארה שיטת דירוג חגורות משלה. שיטת דירוג החגורות של קבוצת "איסטילו דה ג'וגו מוזנזה" מחולקת ל-3 קטגוריות: חגורות עד גיל 6, חגורת ילדים וחגורות בוגרים.

עד גיל 6

ייחודן של החגורות עד גיל 6, הוא שהן צבועות רק בקצה החגורה. הן מוענקות לילדים בגילאי 3 עד 6 בכל שנת לימודים. התלמידים בגילאים אלה לומדים את התרגילים הבסיסיים ביותר של הקפוארה, שמלומדים בעזרת הפיכת כל תנועה ל-"חיה", שבהמשך תהפוך לבעיטה או התחמקות.

חגורות ילדים

תלמידים בגילאים אלה,  מקבלים חגורות ילדים, המחולקות בצבן לשניים: חצי מהן צבוע במבע לבן – גולמי, וחצי צבעוני, לפי הדרגה. הן מוענקות בכל שנה על פי מידת ההתקדמות של התלמיד באותה שנה, לפי החלטת המדריך, ולעיתים קרובות נדרש התלמיד לעבור מבחן מול המורה, שרק אם יעבור אותו יוכל לקבל את החגורה.

החגורה הראשונה ניתנת בטקס, הנקרא "בטיזאדו", המסמל את כניסתו של התלמיד לעולם הקפוארה.  מהדרגה השנייה ואילך, הטקס יקרא "טרוקה", בפורטוגזית  – החלפה, של חגורת התלמיד בחגורה הגבוהה יותר.

-ילדים-300x207 החגורות והקבוצות
חגורות הילדים בקבוצת "אסטילו דה ג'וגו – מוזנזה"

קבוצות העתודה והטרום – מדריכים

קבוצות הלימוד בגילאים אלה, כיתות א' ומעלה, הן לרוב קבוצות מתקדמות יותר, בהן התלמידים ילמדו בעיטות, התחמקויות מעברים ותרגילי אקרובטיקה שונים.

התלמידים שהמדריך זיהה אותם כבעלי ההתנהגות מתאימה, כוח הרצון, ההשקעה הנדרשת באימונים והתבלטות מקצועית מעל כל שאר תלמידי הקבוצה, יוזמנו להצטרף לקבוצת העתודה, קבוצת התלמידים המצטיינים, שכשמה היא, דור העתיד של הקבוצה. תלמידים שיעברו את מבחן הקבלה לקבוצה המיוחדת, ילמדו בקבוצה תרגילים מתקדמים אף יותר, בשילוב עם כושר ברמה גבוהה ומשמעת נוקשה אף יותר.

התלמידים הבוגרים יותר, בכיתות ה' ומעלה, לאחר שנת לימודים בקבוצת התעודה, יצטרפו לקבוצת הטרום מדריכים, בה הם ילמדו סגנונות משחק חדשים, תרגילים אקרובטיים ויתעמקו יותר בשיטת "איסטילו דה ג'וגו", בהדרכתו של קונטרה מסטרה קאשי. בקבוצה, הם צוברים ניסיון בהדרכת תלמידים צעירים מהם, בפיקוח קונטרה מסטרה קאשי וצוות המדריכים.

-בוגרים-300x283 החגורות והקבוצות

 בוגרים

הקטגוריה השלישית, חגורות הבוגרים, כוללת את הדרגות הבכירות ביותר, המוענקות לתלמידים בני 14 ומעלה. חגורות אלה צבועות לגמרי, ללא חצי גולמי. חגורות אלה הן הבכירות ביותר בקפוארה, ומעבר דרגה בהן מצריך מבחן ברמה גבוהה מאוד, בה נדרש התלמיד להראות תרגילים ברמה שלא נדרש אליה לפני כן.

-קונטרה-סמטרה-300x192 החגורות והקבוצות
תעודת דרגת הקונטרה מסטרה של איציק קאשי

הקפואריסטים ברמה הגבוהה ביותר, מקבלים תארים מיוחדים, המעידות על רמתם, החל מהחגורה האדומה. התואר הגבוהה ביותר בקפוארה הוא התואר "מסטרה", המחולק בעצמו למספר חגורות. מתחת לתואר ה"מסטרה", נמצא תואר "ה"קונטרה מסטרה", המחולק גם הוא ל-3 חגורות שונות. את תואר ה"קונטרה מסטרה" קיבל ראש הקבוצה, איציק קאשי, בשנת 2003, ממסטרה בורגייס, אחד מ-מורי הקפוארה החשובים בעולם ונשיא הפדרציה של הקפוארה. הדרגה השלישית בחשיבותה, היא דרגת ה"פרופסור", ומתחתיה נמצאות דרגות ה"אינסטרוטור", ה"מוניטור" וה"צ'יף". תואר הצ'יף, הניתן יחד עם החגורה האדומה, מקנה לבעל החגורה חגורה שחורה בקראטה, בדרגת דאן 1.


כל הזכויות שמורות לחברת "רגעי אושר אירועים בע"מ"©